15 oraz 22. 11. 2015 r. - Koncerty z cyklu: "Wieczory z muzyką Władysława Żeleńskiego"

15 i 22 listopada, w ramach cyklu „WIECZORY Z MUZYKĄ WŁADYSŁAWA ŻELEŃSKIEGO”, odbędą się w pałacu dwa koncerty poświęcone twórczości tego wielkiego kompozytora polskiego (który tutaj się urodził), uważanego za jednego z najwybitniejszych naszych twórców muzycznych końca XIX wieku i następcę Moniuszki.

W pierwszą z niedziel, 15 listopada o godz. 18.00 wystąpi znakomita pianistka warszawska, MARIA GABRYŚ, specjalizująca się w grze na historycznych fortepianach, wraz z wokalistami – solistą „Capelli Cracoviensis” PIOTREM SZEWCZYKIEM (tenor) oraz MARTĄ TRYBULEC (sopran) znaną z zespołu „Camerata Cracovia”. W programie piękne pieśni i duety Żeleńskiego oraz jego utwory fortepianowe, a także muzyka F. Chopina. Maria Gabryś będzie grała na zabytkowym fortepianie z czasów Żeleńskiego firmy „Małecki”, znajdującym się w Pałacu Żeleńskich.

W kolejną niedzielę 22 listopada także o godz. 18.00 wystąpi znany krakowski organista, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Dni Muzyki Organowej w Krakowie, ARKADIUSZ BIALIC wraz z harfistką ELŻBIETĄ BAKLARZ. Wykona on na fisharmonii preludia organowe Żeleńskiego, skomponowane na organy lub fisharmonię, a w duetach z harfą – kompozycje Haendla, Pachelbela i Saint-Saensa.

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie – MARTA i IRENEUSZ TRYBULCOWIE

Patronat honorowy – Wójt Gminy Kłaj ZBIGNIEW STRĄCZEK